SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

26 lutego 2018r. nasza biblioteka współorganizowała spotkanie uczniów klas trzecich szkoły podstawowej z Renatą Piątkowską, pisarką literatury dziecięcej, której twórczość charakteryzuje ogromne poczucie humoru. Poza tym pisarka bardzo umiejętnie porusza problemy dzieci, te dotyczące dnia codziennego, i te pojawiające się podczas wojen - drugiej światowej oraz współczesnych.

Podczas poniedziałkowego spotkania pani Renata Piątkowska, razem z lektorką Malwiną Kożurno, przeniosły nas w trudny świat warszawskiego getta i zapoznały z niezwykłą Polką, która uratowała od śmierci 2,5 tysiąca żydowskich dzieci - Ireną Sendlerową. Więcej informacji w marcowym numerze Pisemka Juniora – relacja trzech czwartoklasistek, a następnie na stronie biblioteki www.bibliotekasok.c0.pl w zakładce Spotkania autorskie.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM

23 lutego 2018r. nasza biblioteka współorganizowała razem z biblioteką publiczną w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Sokołach spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem – literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a obecnie prezesem jej fundacji.

W spotkaniu uczestniczyli gimnazjaliści oraz redakcja Pisemka Juniora, która na koniec przeprowadziła wywiad z zaproszonym gościem – publikacja w najbliższym numerze gazetki szkolnej. Więcej informacji wkrótce na stronie naszej biblioteki  www.bibliotekasok.c0.pl w zakładce Spotkania autorskie