BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOKOŁACH

1. Z biblioteki (wypożyczalnia i czytelnia) mogą korzystać uczniowie, nauczyciele
    i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Ze zgromadzonych zbiorów można korzystać:

- wypożyczając je do domu,

- czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny i czasopisma).

1. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki: książkę do czytania dla przyjemności (oddajemy maksymalnie po dwóch tygodniach) i lekturę (oddajemy po opracowaniu na języku polskim).

2. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub inną pozycję wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej, antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej). Do podręczników stosowany jest oddzielny regulamin.

3. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego (konkretną datę zwrotu podaje nauczyciel bibliotekarz).

4. Chętni czytelnicy mogą wypożyczyć książki na ferie zimowe i wakacje.

5. Z komputerów w czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły
    w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

6. Komputery w bibliotece szkolnej służą wyłącznie celom edukacyjnym.

7. Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby.

8. Za uszkodzenia sprzętu komputerowego finansowo odpowiada użytkownik.

9. W pomieszczeniach bibliotecznych należy zachować ciszę.

10. Obowiązuje zmiana obuwia. Nakrycia wierzchnie należy zostawiać w szatni, a torby, teczki w wyznaczonym do tego miejscu.

1. Nie wolno wnosić napojów ani artykułów spożywczych.

2. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

Opracowały:
    D. Brzozowska, K. Zdrodowska