Dzieci z oddziałów przedszkolnych i punktu przedszkolnego aktywnie spędzały czas w Pomigaczach "Majątek Howieny". W programie miały dojenie krowy, rzut kaloszem, ognisko, taniec farmera, zwiedzanie mini zoo, przeciąganie liny, warsztaty "las w szkle".
Grupa Rybki z Oddziałów Przedszkolnych 11 czerwca ukończyła Ogólnopolski Projekt Edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola.
Dzieci wykazały się dużą aktywnością i kreatywnością na zajęciach. Poprzez naukę i zabawę miały możliwość smakowania i porównywania różnych warzyw.
Oto nasi warzywni bohaterowie z którymi z naszą grupą przedszkolną realizowaliśmy różne aktywności i warzywne wyzwania: pomidor Pafnucy, ogórek Olek, dynia Dana, burak Bruno, cebula Celina, brokuł Borys, papryka Pola, szpinak Szymek, marchewka Maja, groszek Gucio, rzodkiewka Renia.
Przedszkolaki po wykonaniu wszystkich wyzwań warzywnych otrzymały certyfikaty, dyplomy oraz książeczkę.
Warzywna przygoda sprawiła naszym zuchom ogrom radości!
12 czerwca 2024 roku Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną akcję - „Dzień Szalonych Fryzur”. Uczennice i uczniowie mieli za zadanie wymyśleć oraz wykonać na swojej głowie szaloną fryzurę. Jak zwykle część uczniów z naszej szkoły wykazała się ogromną kreatywnością czego efektem były szalone fryzury na ich głowach 😊😊😊 Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić słodkimi upominkami dwie osoby, które włożyły najwięcej pracy w wykonanie i ułożenie swoich włosów. Była to Magdalena Żukowicz i Jakub Kruszewski.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji- jesteście SUPER!
Przewodnicząca SU
Katarzyna Czajkowska
3 czerwca 2024 roku w naszej szkole był obchodzony Dzień Dziecka. Był to dzień inny niż zwykle, a to za sprawą turnieju w piłkę ręczną dla klas 4-6 oraz 7-8. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli wychowania fizycznego. Skład drużyn musiał składać się z co najmniej trzech dziewcząt z których dwie musiały grać na boisku. Każda klasa bez problemu wystawiła swoją drużynę, a pozostali uczniowie wraz z wychowawcami kibicowali i wspierali swoje koleżanki i kolegów z klasy. Na boisku było czuć sportową rywalizację, ponieważ każda z klas mogła zdobyć puchary, które ufundował Pan Dyrektor Waldemar Kikolski. Po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło uroczyste podsumowanie turnieju oraz wręczenie pucharów dla klas które zajęły pierwsze, drugie lub trzecie miejsce oraz każdy z uczniów otrzymał słodki upominek w postaci cukierków jakie ufundowała Rada Rodziców- dziękujemy 😊 !
Kategoria 4-6 SP:
I miejsce 6a
II miejsce 5a
III miejsce 6c
Kategoria 7-8 SP
I miejsce 8a
II miejsce 7a
III miejsce 7b
Dziękujemy wszystkim za poświęcenie, zaangażowanie i serce zostawione na boisku a także za sportowe emocje, których nam dostarczyliście! Do zobaczenia za rok 😊
Przewodnicząca SU
Katarzyna Czajkowska
Opiekun SU
Tomasz Gosk
5 czerwca 2024 roku na stadionie BOSiR w Białymstoku odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział jedenaścioro dziewcząt oraz dziesięcioro chłopców, którzy wywalczyli awanse na finale Grupy Zachodniej. Bardzo dobre występy naszych zawodniczek i zawodników przełożyły się na ogromny sukces Dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Oto nasze najlepsze wyniki:
Martyna Pęza I miejsce - skok wzwyż.
Martyna Perkowska II miejsce - bieg 300 metrów ppł.
Kamila Kikolska II miejsce - rzut młotem.
Maja Odachowska III miejsce - rzut młotem.
Martyna Pęza IV miejsce - rzut młotem.
Katarzyna Czajkowska V miejsce - pchnięcie kulą.
Martyna Perkowska - V miejsce bieg 100 m.
Czajkowska Katarzyna - VII miejsce - rzut młotem.
Brzozowska Magdalena - VIII miejsce- rzut młotem.
Sztafeta dziewcząt 4x100- VII miejsce.
Pietrzak Maciej ( multimedalista)
- II miejsce w biegu 110 m ppł.
- III miejsce w biegu 300 m ppł.
Grochowski Łukasz - IV miejsce rzut oszczepem.
Brzozowski Michał - V miejsce rzut młotem.
Sadowski Krystian - VI miejsce bieg 2000 m.
Sztafeta chłopców 4 x 100 - VII miejsce.
Kuc Marek - VIII miejsce w biegu na 300 m ppł.
Składamy serdeczne gratulacje dla zawodniczek, zawodników oraz nauczycieli wychowania fizycznego Pana Andrzeja Niwińskiego i Tomasza Gosk.
Dnia 3 czerwca uczniowie klas 3 wraz z wychowawczyniami i księdzem wybrały się na wycieczkę do Białegostoku w ramach dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjęli tydzień wcześniej, tj. 26 maja. Wizyta w Jumper Parku Trampolin, gdzie dzieci mogły skorzystać z trampolin i innych atrakcji, sprawiła wielką frajdę uczniom. Później wspólny posiłek w McDonaldzie, bo przecież wycieczka bez "Maka" to nie wycieczka. Wszyscy wrócili zmęczeni, najedzeni i szczęśliwi do domów.
Dnia 7 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne ,, Pszczoły-nasi mali przyjaciele''. Program zajęć przygotowała firma IMAGO GRUPA. W warsztatach uczestniczyły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie klas II. Dzieci zapoznały się wyglądem pszczół, ich zwyczajami i rolą jaką odgrywają w przyrodzie. Pan Pszczelarz zdradził nam wiele tajemnic z życia tych pracowitych owadów. Dużą atrakcją było oglądanie prawdziwego ula szklanego z pszczołami i poszukiwanie wśród nich królowej. Zaprezentowano jak wygląda strój pszczelarza, ul, ramy z plastrami wosku. Każdy uczestnik wykonał własną świeczkę z plastra wosku. Dzieci otrzymały dyplomy, odznaki pszczelarza oraz miały możliwość zakupienia słoika miodu.
Nasza biblioteka przeprowadziła następujące spotkania z książkami:
PRZEDSZKOLE - "Pobrykaj ze mną!" z serii Disney. Kubuś i Przyjaciele
ZERÓWKI - Czesław Janczarski "Tygrys o Złotym Sercu"
KLASY PIERWSZE - Katarzyna Zychla "Zuza czeka na Tygrysa" oraz rozmowa o książkach z dużymi literami z serii: Czytam Sobie, Książkożercy, Czytamy z Franklinem, Czytamy bez Mamy, Duże Litery, itd.
KLASY II - Aniela Cholewińska-Szkolik "Nie taki tygrys straszny" z serii Popik i Jego Wielkie Przygody oraz rozmowa nt. książek przyrodniczych.
KLASY III - Łukasz Wierzbicki rozdz. "Tygrys na drodze” z książki "Machiną przez Chiny" oraz rozdz. "W krainie tygrysów" z książki "10 niesamowitych przygód Neli" z serii Nela Mała Reporterka oraz rozmowa nt. książek podróżniczych.
Każde spotkanie rozpoczynaliśmy „Lokomotywą” Juliana Tuwima w wersji śpiewanej, bo biblioteka to taki niezwykły dworzec, z którego odjeżdżają pociągi-książki i wiozą czytelników w różne krainy realne lub fantastyczne, a kończyliśmy piosenką „Cała Polska czyta dzieciom”.
Poza tym w starszych klasach podczas zastępstw wyświetlano fragmenty filmu ”Biuro Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” i rozmawiano o popularnych w naszej szkole książkach detektywistycznych.
Dnia 4 czerwca 2024r. uczniowie klas pierwszych wyruszyli na wycieczkę. Najpierw udali się do miejscowości Winna- Chroły, gdzie zwiedzili budynek dawnej szkoły. Tam zobaczyli sale lekcyjne z lat 30-tych i 60-tych XX w. Najbardziej uczniów zainteresowała skórzana dyscyplina oraz woreczki z grochem do klęczenia. Następnie pierwszoklasiści pojechali do Ciechanowca do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Wśród wielu obserwowanych ekspozycji na szczególną uwagę dzieci zasłużył czynny młyn wodny i wypiek chleba.
Potem było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólna zabawa. Radośni, pełni wrażeń i wzbogaceni o historyczną wiedzę wrócili do domu.
11 czerwca – zwracają podręczniki klasy 4,
12 czerwca – zwracają podręczniki klasy 1-3,
12 czerwca – zwracają podręczniki klasy 7 i 8,
13 czerwca – zwracają podręczniki klasy 6,
14 czerwca – zwracają podręczniki klasy 5 i otrzymują podręczniki do klasy 6,
17 czerwca – klasy 3 otrzymują podręczniki do klasy 4,
Klasy: 4,6,8 otrzymają podręczniki we wrześniu.
4 czerwca 2024 roku na stadionie MOSiR w Łomży odbyły się zawody lekkoatletyczne w których udział wzięło dwadzieścioro ośmioro uczniów z naszej szkoły. Startowaliśmy w takich konkurencjach jak pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok wzwyż, biegi płaskie na 60 i 200 metrów, biegi przez płotki na 80, 100, 200 metrów a także biegi długie na 600 i 1000 metrów. Zawody można uznać za udane, ponieważ siedmioro z naszych uczniów awansowało do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Białymstoku. Oto nasze najlepsze osiągnięcia:
Kinga Śliwowska kl 6- I miejsce w rzucie dyskiem oraz II miejsce w pchnięciu kulą.
Magdalena Modzelewska kl 6- II miejsce w biegu na 200 m ppł.
Karolina Jarończyk kl 6- II miejsce w skoku wzwyż.
Joanna Łapińska kl 5- II miejsce w rzucie dyskiem.
Amelia Perkowska kl 5- III miejsce w rzucie oszczepem.
Paweł Moczydłowski kl 6- II miejsce w biegu na 200 m ppł.
Karol Maleszewski kl 6- III miejsce w rzucie dyskiem.
Gratulacje należą się dla wszystkich uczniów, którzy wystartowali w zawodach jak również dla nauczycieli wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów do tych zawodów. Zawodnikom, którzy awansowali do Finału Wojewódzkiego życzymy powodzenia!
Nauczyciel wychowania fizycznego
Tomasz Gosk
11 maja 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jabłoni Kościelnej odbył się Wojewódzki Finał IMS w piłce ręcznej dziewcząt. W tych zawodach udział wzięły cztery najlepsze drużyny wyłonione w poprzednich rundach eliminacyjnych. Były to zespoły ze szkół: SP Kleosin, SP 50 Białystok, ZSP Jabłoń Kościelna oraz SP Sokoły. Zgodnie z harmonogramem zawodów, wiedzieliśmy, że w pierwszym meczu zmierzymy się z drużyną z SP 50 Białystok. Wygrana tego meczu oznaczała by dla nas, że mamy srebrny medal i będziemy grali o złoty, przegrana oznaczała natomiast, iż będziemy musieli walczyć o medal brązowy. Początek meczu zaczął się idealnie dla naszej drużyny, byliśmy na prowadzeniu a wygrana zdawała się być tylko kwestią czasu. Jednak po dobrym fragmencie gry, pojawiły się błędy w oddawaniu dobrych i celnych rzutów na bramkę, jak również obrona nie była naszą mocną stroną… Próbowaliśmy zmian ustawienia w ataku jak i zmian w obronie, niestety musieliśmy uznać wyższość SP 50 w Białymstoku. Zniesmaczeni po pierwszym meczu udaliśmy się do szatni aby nasze głowy ochłonęły i mogły się skupić na kolejnym meczu w którym musieliśmy zawalczyć o ostatni krążek tych zawodów. W drugim meczu ZSP Jabłoń Kościelna podejmowała SP Kleosin, mecz był bardzo zacięty, jednak Kleosin musiał uznać wyższość Gospodyń turnieju a my wiedzieliśmy, że to właśnie ze szkołą z Kleosina będziemy rozgrywać mecz o trzecie miejsce w turnieju. Mecz o brązowy medal ułożył się po naszej myśli, doskonale funkcjonował atak, jak i obrona, a nasze zawodniczki uwierzyły w swoje możliwości i umiejętności gry w piłkę ręczną i do końca spotkania nie oddały prowadzenia w meczu. Na wyróżnienie i pamiątkowe statuetki zapracowały Gabriela Perkowska i Kamila Kikolska. Wielkie wyrazy uznania należą się dla organizatorów finału tj. ZSP w Jabłoni Kościelnej, za oprawę zawodów oraz za to, iż każda z dziewcząt otrzymała pamiątkowy kubek ze zdjęciem swojej drużyny oraz za to, że nie wróciliśmy głodni z zawodów, ponieważ została zafundowana każdej z drużyn pizza- dziękujemy!
Skład drużyny: Dominika Frankowska 8, Joanna Falkowska 8, Kamila Kikolska 8, Gabriela Perkowska 8, Zosia Czajkowska 7b, Martyna Perkowska 7b, Martyna Laskowska 7b, Kasia Czajkowska 7b, Zosia Kruszewska 7b, Ania Gołaszewska 7b, Maja Odachowska 7b, Martyna Pęza 7a, Magda Brzozowska 7a.
Nauczyciel wychowania fizycznego
Tomasz Gosk
W dniu 5 czerwca 2024 r. klasy 5a i 5b wybrały się na wycieczkę integracyjną na Paintball do Horodnian oraz do Jumper Parku Trampolin w Białymstoku.
Najpierw udaliśmy się na Paintball, gdzie zostaliśmy podzieleni na pięć drużyn. Każda z nich otrzymała specjalne kombinezony oraz maski ochronne, a zasady gry zostały wyjaśnione przez instruktora. Uczniowie bawili się świetnie strzelając do siebie farbami i realizując różnorodne strategie. Po kilku intensywnych rundach wszyscy mieli umazane farbami ubrania ochronne, ale uśmiechy nie schodziły z twarzy naszej młodzieży.
Po zakończeniu zabawy w lesie udaliśmy się do Jumper Parku Trampolin, gdzie mieliśmy okazję skakać na trampolinach i korzystać z innych atrakcji. Po kilku godzinach pełnych emocji i zabawy udaliśmy się z powrotem do szkoły. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.
Uczniowie mieli okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, rozwijając swoje umiejętności współpracy. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję powtórzyć tę wspaniałą przygodę w następnym roku szkolnym.
Za organizację i opiekę dziękujemy Paniom: Małgorzacie Bałakier, Annie Kruszewskiej i Judycie Grabowskiej.
Dzień dobry, w załączniku przesyłam oferty kolonijne dla dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS i ZUS.
Oferty kolonii letnich dla dzieci do 16-ego r.ż. (dzieci urodzone po 1 stycznia 2008r.) oraz dokumenty potrzebne do zakwalifikowania się dziecka. Dzieci jadące w ramach dofinansowania KRUS - należy pobrać zaświadczenie na potrzeby Związku Młodzieży Wiejskiej. Koszt dla dzieci z KRUS 750zł, dla ZUS 1950zł. Komplet dokumentów wraz z potwierdzeniem przelewu proszę dostarczyć do biura PSL w Białymstoku (ul. Sienkiewicza 22, domofon 10, II piętro). Proszę o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi załącznikami.
Osoba do kontaktu w sprawie kolonii :
Michał Zarzecki tel. 502 643 141
Pozdrawiam Michał Zarzecki - Związek Młodzieży Wiejskiej
Dwie uczennice:
ALEKSANDRA WALCZUK z IIIb oraz ZOFIA MOCZYDŁOWSKA z Va
reprezentowały naszą szkołę na uroczystej inauguracji, ponieważ zdobyły nagrody
w konkursie „CZYTANIE JEST THE BEST!” pod opieką nauczycieli bibliotekarzy.
Oto fotorelacja:
Wśród dziewiętnastu zaproszonych gości, którzy czytali opowiadania autorstwa Podlasianina z pochodzenia, Grzegorza Kasdepke, byli: Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym oraz Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
Grzegorz Kasdepke po każdym opowiadaniu komentował czytane teksty
i stwierdził, że ma super okazję do wspomnień z dzieciństwa swojego i syna Kacpra.
Poza tym powiedział, że książki pisane są dla osób inteligentnych i niepokornych.
Czytający to ludzie ciekawi świata, a często nawet rewolucjoniści,
którzy ten świat zmieniają.
3 czerwca 2024 r. uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
Celem tego egzaminu było:
Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza to część teoretyczna, a druga to część praktyczna.
Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.
Egzamin praktyczny odbył się na boisku szkolnym. Polegał na ocenie kierującego rowerem pod względem przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i umiejętności prawidłowej techniki jazdy.
Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 35 uczniów.
Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy!
27.05.2024 r. klasy 4a i 4b udały się na wycieczkę do Olszyna. Nie jest to popularny kierunek szkolnych wyjazdów i właśnie dlatego wybraliśmy to miasto. Okazało się, że Olsztyn jest przepiękny i ma do zaoferowania wiele atrakcji. Po kilkugodzinnej podróży mogliśmy odpocząć nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe. Bardzo zaskoczył wszystkich fakt, że miasto ma lotnisko, które podziwialiśmy z okien autokaru. Budynki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego również zrobiły na nas wrażenie, a zwłaszcza ich usytuowanie w malowniczej okolicy. Obowiązkowo zwiedziliśmy Bazylikę konkatedralną pw. św. Jakuba Apostoła, gdzie mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawych faktów na temat stylu gotyckiego. Następnie udaliśmy się na urokliwą starówkę i zakupiliśmy pamiątki. Mieliśmy też okazję zrobić sobie kilka zdjęć z pomnikiem Mikołaja Kopernika w drodze do Zamku Kapituły Warmińskiej. Nie mogło obejść się bez krótkiej przerwy na lody. Na koniec udaliśmy się do planetarium na projekcję bardzo pouczającego filmu o ciałach niebieskich. Przed wyjazdem z miasta musieliśmy koniecznie zawitać do olsztyńskiego McDonalda.
Za organizację i opiekę dziękujemy Paniom: Judycie Grabowskiej, Beacie Halickiej, Annie Piotrowskiej i Annie Sawickiej.
W dniach 20-25.05.2024 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z Wychowawczyniami: Jolantą Czajkowską, Iwoną Rogalską, Teresą Stypułkowską i Panią Jadwigą Sieniawską, pod egidą Pana Dyrektora Waldemara Kikolskiego, pojechali na wycieczkę do Czech, Austrii i Włoch.
W poniedziałek o 6:00 rano wyjechaliśmy z Sokół autokarem do pierwszego miejsca naszej podróży - Czech. Zatrzymaliśmy się w hotelu ,,HOTEL ZAMEK’’ w Čejkovicach, po zakwaterowaniu, wyjaśnieniu małego zamieszania z bagażami, którego sprawczynią okazała się Pani Jolanta, zjedliśmy pyszną obiadokolację i wyszliśmy na spacer po uroczym miasteczku.
Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się do stolicy Austrii – Wiednia. Czas upłynął nam na zwiedzaniu.
Na początku wjechaliśmy na wzgórze Kahlenberg, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta.
To z tego miejsca Jan Sobieski rozpoczął bitwę o Wiedeń. Kolejnym obiektem naszej wycieczki był polski kościół, w którym znajdują się pamiątki po Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejechaliśmy do centrum Wiednia i tam z przewodnikiem zobaczyliśmy m.in.: Katedrę św. Szczepana, Parlament, Belweder, Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Operę Wiedeńską oraz Dom Hundertwassera. Odbyliśmy spacer po ulicach Wiednia i mieliśmy czas wolny na kupienie pamiątek. Po dniu pełnym rozrywki udaliśmy się do hotelu w Austrii, gdzie zjedliśmy obiadokolację.
Trzeci dzień w większości spędziliśmy w autobusie, przejeżdżając z Wiednia do Włoch, a dokładnie do Wenecji. Po drodze podziwialiśmy przepiękne alpejskie krajobrazy oraz liczne, długie tunele.
Po zakwaterowaniu się i zjedzeniu obiadokolacji w malowniczej miejscowości Lido di Jesolo poszliśmy nad Morze Adriatyckie, gdzie wszyscy oblewaliśmy się wodą aż do suchej nitki.
Czwarty dzień od razu po śniadaniu rozpoczęliśmy od rejsu łodzią motorową przez Lagunę Wenecką
na Plac św. Marka do Wenecji. Pani przewodnik pokazała nam: Most Westchnień, wieżę zegarową, Pałac Dożów, dzielnicę Rialto wraz ze słynnym mostem, skąd można zobaczyć najpiękniejszy widok na kanał Grande. Weszliśmy do środka Bazyliki św. Marka, aby obejrzeć, m.in. Wspaniałe mozaiki. Mieliśmy też czas wolny na kupienie pamiątek oraz na spróbowanie prawdziwej włoskiej pizzy. Dzień zakończyliśmy kąpielą w morzu.
Piątego dnia przejechaliśmy do pobliskiej Padwy – uroczego miasta związanego z życiem św. Antoniego. Pani pilotka oprowadziła nas po Bazylice św. Antoniego oraz Uniwersytecie, na którym wykładał Galileusz, a studiował Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski. Przeszliśmy przez place: Pizza della Frutta, Pizza delle Erbe oraz Plac Prato della Valle- największy plac we Włoszech. Po czasie wolnym o godzinie 13:00 udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. Szóstego dnia o 10:00 rano zmęczeni, ale zadowoleni przyjechaliśmy do Sokół.
To nasz kolejny wspólny wyjazd, tym razem pojechaliśmy najdalej i byliśmy najdłużej. Mieliśmy okazję do porównania tego, jak wyglądają piękne miejsca w naszej Ojczyźnie i tego jaka jest Europa. Uważamy, że jesteśmy jej częścią. W czasie wolnym mieliśmy okazję sprawdzić w praktyce naszą znajomość języków obcych ale też pogłębić nasze relacje koleżeńskie i przyjacielskie. Myślę, że wyjazd był bardzo udany i na pewno wszyscy powtórzyliby tę podróż.
Katarzyna Czajkowska
W dniu 25.05.2024 r. odbył się wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej Jagiellonia Białystok - Warta Poznań w ramach akcji Ultra Dziecięca. Był to mecz finałowy, któremu towarzyszyła fantastyczna oprawa artystyczna. Nasi uczniowie okazali się zapalonymi kibicami, mieli stroje w barwach naszej drużyny, szaliki, a nawet przygotowane wcześniej confetti. Wydarzeniu towarzyszyły niesamowite emocje, wróciliśmy przeszczęśliwi, bo mogliśmy być świadkami wspaniałego zwycięstwa Jagielloni. Za organizację wyjazdu i opiekę dziękujemy naszym nauczycielom: Andrzejowi Niwińskiemu, Jerzemu Halickiemu, Januszowi Grabowskiemu i Judycie Grabowskiej.