W dniu 9 kwietnia uczniowie klas drugich pod opieką wychowawczyń: Grażyny Jamiołkowskiej, Ewy Bruszewskiej, Bożeny Łapińskiej oraz nauczycieli współorganizujących: Anny Średnickiej i Elżbiety Fedorowicz wybrali się na wycieczkę do Białowieży.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Leśnego, gdzie dzieci oglądały zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz obejrzały kilkuminutowy film przedstawiający cykl życia w Puszczy Białowieskiej na przestrzeni pełnego roku kalendarzowego. Dodatkową atrakcją było wspinanie się na wieżę widokową z której oglądały panoramę okolicy.
Następnie dzieci spacerowały po Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych można podziwiać wszystkich przedstawicieli ssaków zamieszkujących Puszczę Białowieską. Największą atrakcją była możliwość zobaczenia wilka oraz rysia.
Po pysznym obiedzie nastąpiła chyba najbardziej wyczekiwana atrakcja – wizyta w Chatce Baby Jagi. Było dużo śmiechu i zabawy. Dzieci zabrały ze sobą do domu miłe wspomnienia i „słodkości” stworzone podczas warsztatów glinianych pierniczków.
Dnia 12 marca 2025 roku wpłaciliśmy na konto fundacji Pomóż im kwotę 1843,20 zł.
Darowizna jest przeznaczona na rehabilitację naszego kolegi z klasy 7- Dawida Zielińskiego. To wspólna cegiełka wypracowana przez Samorząd Uczniowski( 1208 zł) na dyskotece walentynkowej i Wolontariat (635,20 zł) w tłusty czwartek. Z fundacji otrzymaliśmy takie oto piękne podziękowanie: ZA CIEPŁO PŁYNĄCE Z WASZEGO SERCA I BEZINTERESOWNĄ POMOC.....
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Opiekun SU- Teresa Stypułkowska.
11 kwietnia w Auli Papieskiej uczniowie naszej Szkoły spotkali aby upamiętnić 85 rocznicę zbrodni katyńskiej. Uroczystość miała formę konferencji prasowej. Uczniowie klas ósmych odpowiadali na pytania, przygotowane przez przedstawicieli klas młodszych, dotyczące tego bolesnego wydarzenia.
Dyrektor Szkoły Waldemar Kikolski opowiedział młodzieży o ppor. Kazimierzu Dworakowskim, który urodził się w naszej gminie, chodził do szkoły w Sokołach i był jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.
Uroczystość zakończyła się wyjściem nauczycieli i uczniów na plac przy kościele, gdzie rośnie dąb katyński poświęcony pamięci Kazimierza Dworakowskiego.
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający blisko 22 tysiące zamordowanych polskich obywateli - jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez Sowietów w ramach zaplanowanej bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit. Byli to m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy i uczeni, a także artyści.
Guzik katyński. Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń Narodowe Centrum Kultury od 2007 roku prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną, której symbolem jest replika guzika z polskiego munduru oficerskiego odnalezionego w lesie katyńskim. Guzik katyński w ciągu tych lat stał się rozpoznawalnym znakiem pamięci o Katyniu i o zbrodniach komunizmu. Można powiedzieć, że stał się jednym z symboli polskiej pamięci.
3 kwietnia 2025 roku po raz pierwszy na stadionie piłkarskim w Sokołach odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w drużynowych biegach przełajowych. Trasy biegowe zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego Pana Andrzeja Niwińskiego i Tomasza Gosk oraz uczniów z naszej szkoły- Jana Mieczkowskiego, Dominika Roszkowskiego i Piotra Kruszewskiego. Zawody były rozgrywane w bardzo dobrych warunkach pogodowych, co spowodowało bardzo dużą frekwencję zawodników ze szkół podstawowych z : Sokół, Nowych Piekut, Wysokiego Mazowieckiego (SP 1 i MZS), Czyżewa, Jabłonki Kościelnej, Rosochatego Kościelnego, Wojny Krupy, Ciechanowca, Dąbrówki Kościelnej i Kobylina Borzymy.
Ostatecznie na finał Grupy Zachodniej awans osiągnęło 26 uczniów z naszej szkoły, a nasze najlepsze wyniki to:
1 miejsce Zofia Czajkowska (2010)
2 miejsce Martyna Perkowska (2010)
3 miejsce Martyna Laskowska (2010)
1 miejsce Weronika Faszczewska (2013)
1 miejsce Michał Jamiołkowski ( 2013)
2 miejsce Antonina Łukasiuk (2015)
3 miejsce Maja Muszyńska (2015)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach. A tym, którzy awansowali do finału Grupy Zachodniej życzymy powodzenia i awansu do finału wojewódzkiego.
Nauczyciel wf Tomasz Gosk
3 kwietnia 2025 roku drużyna dziewcząt z klas piątych i szóstych udała się do Dąbrowy Białostockiej, aby tam powalczyć o awans do strefy medalowej w finale wojewódzkim. Po półtora godzinnej podróży, przystąpiliśmy do rozgrzewki oraz ćwiczeń, które pozwoliły nam zapoznać się z pełno wymiarową halą do gry w piłkę ręczną. W pierwszym meczu podejmowaliśmy gospodynie, mecz układał się po naszej myśli, cały czas prowadziliśmy, jednak nie udało nam się utrzymać tego prowadzenia do końca meczu, który zakończył się remisem 8:8. Kolejnym naszym przeciwnikiem była drużyna SP 42 z Białegostoku, i tu znów to samo… prowadzimy do pierwszej połowy jednak błędy w ataku i obronie podczas drugiej połowy spowodowały, że przegrywamy ten mecz 7:11. Na koniec pozostał nam mecz ze szkołą z Bielska Podlaskiego, pomimo iż mieliśmy jeden remis i jedną przegraną cały czas mieliśmy szansę na awans, wystarczyło spełnić jeden warunek, wygrać ze szkołą z Bielska Podlaskiego co najmniej sześciobramkową różnicą strzelonych bramek…. Niestety mecz nie ułożył się po naszej myśli i to przeciwniczki prowadziły przez cały mecz i noe oddały tego prowadzenia do ostatniego gwizdka. Ostatecznie zajmujemy 7 miejsce w województwie podlaskim- BRAWO dziewczyny 😊
Skład drużyny: Bruszewska Julia, Faszczewska Weronika, Jabłońska Justyna, Łapińska Izabela, Łapińska Joanna, Moczydłowska Zofia, Nowacka Amelia, Perkowska Amelia, Płońska Lidia, Roszkowska Danuta, Roszkowska Natalia, Szaniawska Julia, Zdrodowska Lidia.
Nauczyciel wf Tomasz Gosk
2 kwietnia 2025 roku udaliśmy się do szkoły podstawowej nr 50 w Białymstoku, aby tam walczyć o wejście do strefy medalowej w ścisłym finale wojewódzkim. Aby tego dokonać mieliśmy do rozegrania trzy mecze. Pierwszy ze szkołą z Dąbrowy Białostockiej, od samego początku wyszliśmy na prowadzenie i nie oddaliśmy go do ostatniego gwizdka wygrywając 13:6. Drugi mecz z gospodyniami zawodów ( SP 50 Białystok) przegraliśmy bardzo wysoko. Trzeci mecz ze szkoła z Siemiatycz był pełen nerwów i niespodzianek, rzuty po za bramkę lub prosto w ręce bramkarki wprowadziły niepotrzebny chaos w grze. Jednak to nasza drużyna wyszła z tego meczy zwycięsko, wygrywając 10:9 😊. Dwie wygrane oraz jedna porażka dały nam awans do wymarzonej strefy medalowej. Już wiemy, że finał wojewódzki odbędzie się 15 kwietnia w SP 50 w Białymstoku- trzymajcie za nas kciuki!
Skład drużyny: Bagińska Lena, Brzozowska Magdalena, Czajkowska Katarzyna, Godlewska Aleksandra, Jarończyk Karolina, Kalisiewicz Zuzanna, Kobosko Laura, Kruszewska Zofia, Laskowska Martyna, Łupińska Aleksandra, Modzelewska Magda, Odachowska Maja, Perkowska Martyna, Pęza Martyna, Porowska Zuzanna, Śliwowska Kinga.
Nauczyciel wf Tomasz Gosk
28 marca 2025 roku w naszej hali sportowej odbyła się pierwsza runda finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę ręczną chłopców. W zawodach tych wzięło udział cztery drużyny, które awansowały we wcześniejszych półfinałach wojewódzkich. Były to następujące szkoły: SP Sokoły, SP 50 Białystok, SP 3 Bielsk Podlaski i SP Augustowo. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” według wcześniej rozpisanego schematu gier przez Podlaski Szkolny Związek Sportowy. Po pierwszym przegranym meczu z SP 50 Białystok, wiedzieliśmy, że aby awansować dalej musimy zwyciężyć ze szkołą z Augustowo… Początek meczu układał się po naszej myśli, jednak pod koniec nerwy i błędy w ataku i obronie spowodowały, że przegraliśmy mecz o awans jedną bramką (23:24). Taki układ przegranych nie dawał nam już szans aby awansować do kolejnej rundy. Na koniec pozostał nam mecz o piąte miejsce w województwie ze szkołą z Bielska Podlaskiego, na nic jednak zdała się motywacja i zagrzewanie do walki naszej drużyny, przegrana z poprzedniego meczu zabrała jakiekolwiek chęci aby powalczyć z przeciwnikiem… Ostatecznie zajmujemy siódme miejsce w województwie podlaskim, co jest dobrym wynikiem, jednak niedosyt pozostaje.
Skład drużyny: Gosk Maciej, Grochowski Łukasz, Jabłoński Wojciech, Jamiołkowski Bartosz, Kuc Marek, Maleszewski Karol, Mieczkowski Jan, Moczydłowski Paweł, Perkowski Łukasz, Postlep Adam, Sadowski Krystian, Sokołowski Maksymilian, Zdunko Mateusz.
Dnia 2 kwietnia odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Autyzm – gdy codziennie musisz być bohaterem”. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz ukazanie, jak dzieci i dorośli stawiają czoła codziennym wyzwaniom, będąc prawdziwymi bohaterami.
Celem konkursu było także promowanie pozytywnego wizerunku osób z autyzmem oraz wspieranie inicjatyw mających na celu ich integrację w społeczeństwie.
Uczniowie mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne, które przedstawiały trudności, z jakimi borykają się dzieci z autyzmem.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Wyróżnione prace charakteryzowały się nie tylko dużą dozą kreatywności, ale także głębokim zrozumieniem tematu i empatią wobec osób zmagających się z tym wyzwaniem. Konkurs był doskonałą okazją, aby uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się twórczością i zaangażowaniem, a także zdobyć wiedzę na temat autyzmu, który wciąż wymaga większej uwagi. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich wspaniałe prace, a laureatom serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do dalszego rozwijania empatii, zrozumienia oraz aktywności na rzecz osób dotkniętych autyzmem. Razem możemy zmieniać świat na lepsze!
Karolina Brzózko
KATEGORIA KLAS I-III:
KATEGORIA KLAS IV-VIII:
Organizatorzy konkursu: Zespół Nauczycieli Współorganizujących Kształcenie.
Czytanie to moja pasja…
REALIZOWANY PRZEZ BIBLIOTEKĘ SP w SOKOŁACH
oraz SKLEP „Puchatek” z WYSOKIEGO MAZOWIECKIEGO
w roku szkolnym 2024/25
Najlepsi czytelnicy w poszczególnych klasach I/III - MARZEC:
kl. Ia - Adrian Jamiołkowski - 10 książek
kl. Ib - Marcelina Czajkowska - 25
kl. Ic - Paulina Dmuchowska - 28
kl. IIa - Jakub Makowski - 11
kl. IIb - Amelia Kulesza / Tymon Godlewski - 7
kl. IIc - Magdalena Śniecińska - 22
kl. IIIa - Maksymilian Godlewski – 13
Nagrodzono również kolejnych czytelników z dużą ilością książek w poszczególnych klasach.
W dniu 2 kwietnia 2025r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Orzeł Matematyczny” szkół podstawowych. Konkurs odbył się w naszej szkole w dniu 12 grudnia 2024r. a wyniki, ze względu na jego ogólnopolski zasięg, szkoła otrzymała w marcu 2025r. Udział w nim wzięło 39 uczniów z klas drugich i trzecich, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwala każdemu uczniowi spróbować swoich sił. Przeprowadzony konkurs miał na celu urozmaicenie programu zajęć, cenne rozszerzenie programu nauczania edukacji matematycznej i popularyzację nauki przez zabawę. Konkurs dał uczniom możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.
Tytuł i dyplom LAUREATA otrzymali :
Tymoteusz Rękawek- 14 miejsce w kraju
Łukasz Jaworski- 18 miejsce w kraju
Aleksander Dołęgowski – 19 miejsce w kraju
Piotr Jankowski- 19 miejsce w kraju
Stanisław Rękawek – 19 miejsce w kraju
Szymon Stawierej – 19 miejsce w kraju
Lena Pęza – 20 miejsce w kraju.
Uczniowie laureaci otrzymali też nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie dostali dyplomy uznania. Na wszystkich uczniów czekał też słodki poczęstunek.
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sokołach otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty.
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że od października 2024 r. na terenie powiatu białostockiego zanotowano wzrost liczby zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu A. Zachorowania dotyczą zarówno dzieci, jak też i dorosłych.
Najbardziej skuteczną metodą profilaktyki WZW typu A jest przestrzeganie zasad higieny, poprawa warunków sanitarnych oraz szczepienia ochronne.
W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o przekazanie Dyrektorom szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego informacji dotyczących zasad zapobiegania zakażeniom oraz reżimu sanitarnego, w tym zabiegów dezynfekcyjnych w celu przerwania dalszej transmisji zachorowań. Przyczyną wirusowego zapalenia wątroby typu A jest zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu A (HAV).
DROGA ZAKAŻENIA:
Wirus HAV jest wydalany z kałem z przewodu pokarmowego i może być przenoszony przez skażoną wodę, żywność i drogą fekalno-oralną między bliskimi kontaktami (np. kontakty domowe, żłobki lub szkoły przez przeniesienie wirusa poprzez nieumyte po wyjściu z toalety ręce, kontakty seksualne).
OBJAWY:
Infekcja może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie szczególnie u dzieci poniżej 5 r. ż. U dorosłych początek zwykle bywa gwałtowny z objawami takimi, jak:
• gorączka,
• dolegliwości dyspeptyczne (nudności, wymioty, ból brzucha),
• uczucie dyskomfortu w prawej części nadbrzusza,
• osłabienie,
• brak apetytu i dolegliwości rzekomogrypopodobne,
• żółtaczka,
• ściemnienie moczu, rozjaśnienie kału.
WYDALANIE:
Początek wydalania wirusa HAV ma miejsce w ciągu kilku dni po zakażeniu. Maksymalne wydalanie wirusa z kałem obserwuje się ok 14 dni przed wystąpieniem objawów klinicznych. Większość przypadków uważa się za niezakaźne po pierwszym tygodniu żółtaczki, ale okres ten może się przedłużyć do 21 dni, a u dzieci nawet dłużej.
ROZPOZNANIE:
Podstawą w rozpoznaniu WZW typu A jest wykrycie w surowicy chorego przeciwciał anty HAV w klasie IgM.
JAK UNIKNĄĆ ZAKAŻENIA HAV?
Najbardziej skuteczną metodą profilaktyki WZW typu A jest przestrzeganie zasad higieny, poprawa warunków sanitarnych oraz szczepienia ochronne. Przed stwierdzeniem przypadku zakażenia WZW typu A w placówce edukacyjnooświatowej, czyli na etapie profilaktyki zalecany jest nadzór nad higieną rąk oraz dezynfekcją pomieszczeń ogólnodostępnych i higieniczno-sanitarnych.
HIGIENA RĄK:
Podstawową zasadą higieny jest bowiem częste mycie rąk wodą z mydłem, dlatego też należy dopilnować, aby dzieci/młodzież nabyły nawyk właściwego mycia rąk. W szczególności u małych dzieci należy nadzorować powyższy zabieg higieniczny w następujących sytuacjach:
- po każdym korzystaniu z toalety,
- przed posiłkami,
- po powrocie z podwórka.
Zaleca się stosowanie jednorazowych ręczników do osuszania rąk. Schemat prawidłowego sposobu mycia rąk i dezynfekcji przekazuję w załączeniu.
Należy rozważyć wprowadzenie dezynfekcji rąk. W kontekście stosowania środków do dezynfekcji rąk w szkołach, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego należy podkreślić, że środki do dezynfekcji rąk powinny być bezpieczne i posiadać odpowiednie pozwolenie i zezwolenie na handel równoległy albo pozwolenie na obrót, wydawane na podstawie art. 5 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz.U. z 2021 r., poz. 24) przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zgodnie z art. 7 ust. 1 przedmiotowej ustawy, produkty biobójcze udostępniane na rynku i stosowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podlegają wpisowi do Wykazu Produktów Biobójczych. Ponadto należy pamiętać, że oprócz produktów biobójczych zawartych w powyższym wykazie, na rynku dostępne są również środki do dezynfekcji skóry, które jako produkty lecznicze (leki) dostępne są tylko w aptekach. Środki do dezynfekcji, obecne na rynku, na które zostało wydane pozwolenie, stosowane zgodnie z przeznaczeniem i w sposób określony przez producenta są produktami bezpiecznymi, posiadającymi udowodniony sposób działania. Jednocześnie należy podkreślić, że zastosowanie przedmiotowych środków w szczególności u małych dzieci powinno być ostrożne w uwagi na delikatną skórę rąk.
DEZYNFEKCJA OGÓLNODOSTĘPNEJ PRZESTRZENI W PLACÓWKACH:
Dezynfekcja powinna dotyczyć w szczególności powierzchni często dotykanych, będących potencjalnym źródłem transmisji wirusa. Za źródła transmisji wirusa uznaje się bowiem kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami oraz ręce. Dezynfekcję ogólnodostępnych przestrzeni publicznych należy wykonywać preparatami dezynfekcyjnymi o działaniu wirusobójczym. Działanie preparatów dezynfekcyjnych powinno zostać potwierdzone badaniami wg Norm Europejskich lub metod krajowych przeznaczonych do oceny skuteczności działania preparatów dezynfekcyjnych. Preparaty dezynfekcyjne należy stosować zgodnie z ich przeznaczeniem, w parametrach użytkowych (stężenie, czas kontaktu z powierzchnią) zalecanych przez producentów. Osoby wykonujące dekontaminację powierzchni przez mycie i dezynfekcję powinny zakładać środki ochrony indywidualnej (maska, ubranie ochronne np. fartuch z tworzywa sztucznego, rękawiczki jednorazowego użytku).
Powierzchnie często dotykane (np. klamki, uchwyty, poręcze, przyciski w windzie, kurki w kranach itp.) powinny być myte i czyszczone z zastosowaniem detergentu, a następnie suszone i dezynfekowane. Dekontaminacja powierzchni często dotykanych jest zalecana jak najczęściej.
DEZYNFEKCJA TOALET: Toalety powinny być dokładnie myte, czyszczone i dezynfekowane z zastosowaniem preparatów chlorowych (0,1% podchloryn sodu) lub innych preparatów dezynfekcyjnych o działaniu minimum bakteriobójczym i wirusobójczym.
POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU ZACHOROWANIA NA WZW TYPU A:
W przypadku stwierdzenia zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu A w danej placówce Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna właściwa na danym terenie wprowadza reżim sanitarny, którego przestrzeganie jest regularnie sprawdzane podczas kontroli pracowniczych. Dokładny zakres oraz zasady reżimu są ustalane w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz rodzaju instytucji. Wszystkie niezbędne wytyczne i ustalenia są w takiej sytuacji przekazywane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego właściwego na danym terenie, który pozostaje w stałym kontakcie z Dyrektorem placówki.
Istnieje także możliwość organizacji profilaktycznych, bezpłatnych szczepień ochronnych dla osób z kontaktu z osobą zakażoną.
Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie współpracy w przedmiocie działań zapobiegawczych celem przerwania dalszej transmisji wirusa na terenie powiatu białostockiego.
Podlaski Państwowy
Wojewódzki Inspektor Sanitarny
w Białymstoku
Maria Siewko
Szanowni Państwo,
24 marca rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w którym łączna wartość nagród ufundowanych przez firmę Komputronik to ponad 70 tys. złotych.
Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Jak Państwa szkoła może wesprzeć inicjatywę?
Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji uczniom i ich rodzicom. W załączniku znajdą Państwo gotową treść oraz grafiki do opublikowania w dzienniku elektronicznym i na profilach społecznościowych szkoły.
PLAKAT do pobrania i wydrukowania znajduje się TUTAJ:
Gotowa TREŚĆ do opublikowania w dzienniku elektronicznym, na profilu szkoły na FB oraz na stronie www znajduje się w załączniku maila.
Grafika, którą można dodać do informacji znajduje się pod tym linkiem: https://giganci.info/gigathon_online
Szczegóły konkursu
W Gigathonie mogą wziąć udział uczniowie z podziałem na 4 kategorie wiekowe. Konkurs sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak:
Minecraft (dla uczestników w wieku 7-9 lat),
Scratch (dla uczestników w wieku 10-12 lat)
Python, C# lub C++ (dla uczestników w wieku 13-15 lat)
Python, C# lub C++ (dla uczestników w wieku 16-18 lat)
Konkurs podzielony jest na 3 etapy:
💡I etap /7 kwietnia - 18 maja 2025/ test wiedzy w formie online składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
💡 II etap /7 kwietnia - 25 maja 2025/ praca nad własnym projektem programistycznym
🏆 III etap - finał /14 czerwca 2025/ wykonanie projektu na zadany temat, ten etap odbywa się stacjonarnie w Warszawie
Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 70 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in.: konsole, laptopy, tablety, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych.
Warto też podkreślić merytoryczny wymiar konkursu jak rozwijanie umiejętności programistycznych i technicznych, które w dzisiejszej erze cyfrowej są niezwykle cenne. Co więcej, programując, dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność, zdolność krytycznego myślenia oraz uczą się rozwiązywania problemów.
Zapisy oraz szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Zachęcamy Państwa do zaangażowania się w komunikację o konkursie oraz do przygotowania swoich uczniów do Gigathonu. Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów i nauczycieli, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania.
Zapraszamy!
Zapraszamy do udziału w naszej akcji ekologicznej WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI polegającej na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego*. Ma ona na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz edukację w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami.
Dodatkowo udział w akcji to okazja dla Rodziców, a także lokalnej społeczności do pozbycia się niepotrzebnego, zużytego sprzętu na korzyść szkoły i dzieci, a przede wszystkim środowiska. (*sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp. - w ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek) .
RODZAJE SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO PODLEGAJĄCEGO ZBIÓRCE z GOE: rodzaje_sprzetu.pdf