Menu Główne

  • Pierwszy Dzień Wiosny - fotorelacja

  • Podróż do Białostockiego Teatru Lalek i podniebne akrobacje w Strefie Wysokich Lotów– niezapomniana wycieczka uczniów klas pierwszych.

     14 marca uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców: Aleksandry Piętka, Anny Botulińskiej, Justyny Piszczatowskiej oraz nauczycieli współorganizujących: Zdzisławy Zdrodowskiej i Aleksandry Pęza mieli okazję przeżyć prawdziwą kulturalno-sportową przygodę! Wycieczka do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl "Bajka o rybaku i rybce" oraz do Strefy Wysokich Lotów okazała się niezapomnianym przeżyciem. 

    Nasza podróż rozpoczęła się od wizyty w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć adaptację klasycznej baśni Aleksandra Puszkina. Historia ubogiego rybaka, jego zachłannej żony i cudownej złotej rybki wzbudziła wśród uczniów duże emocje. Barwna scenografia, pomysłowe lalki, ciekawe efekty wizualne i wspaniała gra aktorska sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem śledzili losy bohaterów. Przedstawienie było nie tylko emocjonujące, ale także skłaniało do refleksji nad konsekwencjami chciwości i znaczeniem tego, co jest naprawdę ważne w życiu.

    Po uczcie dla ducha przyszedł czas na aktywną zabawę! Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Strefie Wysokich Lotów, gdzie uczniowie mogli wyszaleć się do woli. Skoki na trampolinach, wspinaczka, pokonywanie torów przeszkód i salta w powietrzu dostarczyły wszystkim mnóstwa radości. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy akrobata! Zabawa była nie tylko ekscytująca, ale również wpłynęła na poprawę kondycji i sprawności fizycznej uczestników.

    Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w McDonald ‘s. Uczniowie mogli odpocząć i wspólnie delektować się ulubionymi przysmakami. Był to doskonały moment na rozmowy, dzielenie się wrażeniami i regenerację sił.

    Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili do szkoły z szerokimi uśmiechami na twarzach i mnóstwem wspomnień. Ta wycieczka pokazała, że można łączyć edukację z doskonałą zabawą, a kultura i sport to znakomite sposoby na spędzanie wolnego czasu.

    Już nie możemy się doczekać kolejnych szkolnych wyjazdów i nowych, ekscytujących przeżyć!

  • 21.03.2025

    Moduł Obiady został zmodyfikowany

  • Półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców!

    18 marca 2025 roku w naszej hali sportowej odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystępowaliśmy po wygranych zawodach powiatowych oraz po wygranej w ¼ finału wojewódzkiego z drużyną Zespołu Szkolno Przedszkolnego w  Jabłoni Kościelnej. Zawody te można nazwać szczęściem w nieszczęściu… ponieważ dzięki wynikom z rozegranych spotkań, trzy drużyny miały taką samą ilość punktów. W takiej sytuacji o zajętych miejscach w turnieju decyduje bilans bramek pomiędzy zainteresowanymi zespołami…

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    1 miejsce SP SOKOŁY !

    2 miejsce ZSP JABŁOŃ KOŚCIELNA

    3 miejsce SP 4 ZAMBRÓW

    4 miejsce ZSP PIĄTNICA.

    Oznacza to, że mamy trzecią drużynę, która zakwalifikowała się do najlepszej ósemki województwa podlaskiego w piłce ręcznej. Chłopcom, życzę więcej wiary w siebie, chłodnej głowy podczas gry, powodzenia w następnej rundzie zawodów i awansu do strefy medalowej!

    Skład drużyny: Gosk Maciej, Grochowski Łukasz, Jabłoński Wojciech, Jamiołkowski Bartosz, Kuc Marek, Maleszewski Karol, Mieczkowski Jan, Moczydłowski Paweł, Perkowski Łukasz, Postlep Adam, Prymaka Filip, Sadowski Krystian, Sokołowski Maksymilian, Zdunko Mateusz.

  • Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.

    17 marca 2025 roku na hali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jabłoni Kościelnej odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Aby dostać się do tego etapu zawodów, musieliśmy we wcześniejszych terminach rozegrać finały powiatowe oraz ¼ finałów wojewódzkich, w których to zarówno młodsza jak i starsza reprezentacja przegrały spotkania z drużyną z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jabłoni Kościelnej. Dziewczęta młodsze w półfinale zmierzyły się ze szkołami: SP Łomża 1 oraz ZSP w Piątnicy, ich starsze koleżanki rozegrały spotkania z SP Łomża 9 oraz ZSP w Piątnicy. Obie drużyny wyszły ze swoich spotkań zwycięsko, co oznacza, że zajęły II miejsce w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tym samym awansowały do najlepszych ósemek województwa podlaskiego w piłce ręcznej. Składam ogromne gratulacje dla każdej z dziewcząt za walkę i wysiłek włożony w zwycięskie spotkania a w następnej rundzie życzę powodzenia i awansu do strefy medalowej.

    Skład drużyny Igrzysk Dzieci: Bruszewska Julia, Faszczewska Weronika, Jabłońska Justyna, Kaźmierczak Dagmara, Łapińska Izabela, Łapińska Joanna, Moczydłowska Zofia, Nowacka Amelia, Perkowska Amelia, Płońska Lidia, Roszkowska Danuta, Roszkowska Natalia, Szaniawska Julia, Zdrodowska Lidia.

    Skład drużyny Igrzysk Młodzieży Szkolnej: Bagińska Lena, Brzozowska Magdalena, Czajkowska Katarzyna, Godlewska Aleksandra, Jarończyk Karolina, Kalisiewicz Zuzanna, Kobosko Laura, Kruszewska Zofia, Laskowska Martyna, Łupińska Aleksandra, Modzelewska Magdalena, Perkowska Lena, Perkowska Martyna, Pęza Martyna, Porowska Zuzanna, Śliwowska Kinga.

  • Wirtualna lekcja w klasie 2c

    Uczniowie klasy 2c w ramach lekcji informatyki mieli okazję przenieść się w wirtualny świat. Wszystko to dzięki Goglom Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami wspierającymi ClassVR, które zostały zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wizualizacje miejsc w trybie 360%, trójwymiarowe obiekty pozwoliły uczniom poznać zupełnie inny wymiar i zapewniły ekscytujące przeżycia.

  • Wyniki naboru w ramach programu "Aktywne Place Zabaw" 2025

  • II Podlaska Liga w Karate Kyokushin

    01.03.2025. w naszej szkole odbyła się II Podlaska Liga w Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był klub Sawicki Team SCK. W zawodach uczestniczyło 134 zawodników z Województwa Podlaskiego, w tym także  uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy min. z Grajewa, Białegostoku, Szczuczyna, Hajnówki, Narewki, Wasilkowa i innych miejscowości.

    Warto dodać, że treningi z zawodnikami prowadzi Piotr Sawicki urodzony w Białymstoku – polski karateka kyokushin, członek polskiej kadry narodowej w karate kyokushin, mistrz świata (jako jedyny nie-Japończyk) z Tokio z 1997.

  • 07.03.2025

    Moduł Obiady został zmodyfikowany

  • Rozwijamy kreatywne myślenie

    6 marca 2025 r. uczniowie kl. 5a na lekcji techniki wykonywali ekologicznego stworka. Do pracy wykorzystali przedmioty z tworzyw sztucznych niepotrzebnych już w domu oraz sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości”. Własnoręcznie wykonane prace były bardzo ciekawe i niepowtarzalne. 

                                                                                    Małgorzata Bałakier

     

  • KARNAWAŁOWA ZABAWA NA LODOWISKU

    Uczniowie klas IV-VIII zakończyli karnawał 2025 wycieczką na lodowisko. Większość z nich była tu nie po raz pierwszy, ale trafiło się również kilku nowicjuszy. Dobra zabawa i świetne humory dopisywały wszystkim.  

  • Czytanie to moja pasja…

    REALIZOWANY PRZEZ BIBLIOTEKĘ SP w SOKOŁACH

    oraz SKLEP „Puchatek” z WYSOKIEGO MAZOWIECKIEGO

    w roku szkolnym 2024/25

     Najlepsi czytelnicy w poszczególnych klasach I/III - LUTY:

     kl. Ia - Adrian Jamiołkowski - 10 książek

    kl. Ib -  Marcelina Czajkowska – 11; Franciszek Czajkowski - 10

    kl. Ic - Sebastian Sawicki – 13; Oskar Gęsiewski - 12

    kl. IIa - Jakub Makowski - 6

    kl. IIb - Anna Budniak - 9

    kl. IIc - Magdalena Śniecińska - 15

    kl. IIIa - Blanka Idźkowska - 10

     

  • Projekt społeczno-edukacyjny „WyGraj swój czas”

       W ramach realizacji projektu edukacyjno-społecznego „WyGraj swój czas” uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu zapoznanie ich z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu oraz z wybranymi zasobami edukacyjnymi dostępnymi w sieci. 
       Uczniowie mieli okazję wziąć udział w interaktywnych zabawach, które nie tylko dostarczały rozrywki, ale również umożliwiały zdobywanie nowej wiedzy, doskonalenie i utrwalanie wcześniej nabytych umiejętności.
       Projekt „WyGraj swój czas” stanowił doskonałą okazję, by nauczyć uczniów, jak bezpiecznie i konstruktywnie wykorzystywać internet, a także jak rozwijać swoje pasje i umiejętności poprzez zabawę.

     

  • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

    28 lutego w naszej szkole obchodziliśmy

      W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli z Dyrektorem Szkoły
    w Sokołach Waldemarem Kikolskim, udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Sokoły Radosław Choiński, członkowie Rady Gminy w Sokołach z przewodniczącym Tomaszem Goskiem oraz Proboszcz Parafii w Sokołach Zdzisław Dylnicki.

      Spotkanie rozpoczęto od hymnu państwowego. Następnie uczniowie, pod opieką pań: Doroty Brzozowskiej, Katarzyny Zdrodowskiej i Iwony Rogalskiej. zaprezentowali fragmenty książki Anny Niedzieli-Strobel pt.: „O Ince, która zachowała się jak trzeba” w formie czytania performatywnego.

      Pamięć o takich osobach, jak Danuta Siedzikówna powinna trwać, aby młodzież wiedziała, że w trudnych czasach należy zachowywać się „jak trzeba”.

    To znaczy być uczciwym i odpowiedzialnym człowiekiem. Kochać Boga, swój kraj, rodzinę, przyjaciół. Kochać prawdę, nigdy nie łamać raz danego słowa i umieć wybaczać. Zawsze pamiętać o tym, co jest ważne, wartościowe i dobre.

      Na zakończenie uroczystości w szkole Bronek Nowak wykonał piosenkę, której refren brzmiał:

    Czy Ty o tym wiesz
    Jakim skarbem jest
    Cud wszystkim największy
    Co się życiem zwie.

              Po przerwie wszyscy udali się pod Pomnik-Krzyż, aby złożyć kwiaty
    w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

  • III halowy turniej w piłkę nożną o puchar PCK oddział w Zambrowie.

    21 lutego 2025 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adam Mickiewicza w Sokołach został zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż oddział w Zambrowie, III turniej halowej piłki nożnej chłopców rocznik 2012 i młodszy. W turnieju wzięło udział cztery drużyny:

    Szkoła Podstawowa w Sokołach

    Zespół Szkolno Przedszkolny w Nowych Piekutach

    Szkoła Podstawowa w Zawadach

    Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych.

    Otwarcia turnieju dokonał  Prezes PCK oddział w Zambrowie Pan Tadeusz Wróblewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołach Pan Waldemar Kikolski. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym” co oznaczało, iż każda z drużyn rozegra po trzy mecze. Na boisku nie brakowało zaciętej rywalizacji, drużynowych akcji w ataku czy efektownych parad bramkarzy. Po rozegranych sześciu meczach przyszedł czas na podsumowanie zawodów, wybór najlepszego strzelca i bramkarza turnieju oraz przemówienia. Głos zabrali prezes PCK oddział w Zambrowie, Wójt Gminy Sokoły oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołach. 

    Klasyfikacja przedstawia się następująco:

    1 miejsce SP Sokoły

    2 miejsce ZSP Nowe Piekuty

    3 miejsce SP Zawady

    4 miejsce SP Kulesze Kościelne

    Najlepszy strzelec Leon Łukasiuk SP Sokoły (8 bramek)

    Najlepszy bramkarz Jakub Kulsicki SP Sokoły

    Uroczystego podsumowania turnieju dokonała Anna Kamińska Dyrektor MOK w Wysokiem Mazowieckiem, a nagrody wręczali:

    Tadeusz Wróblewski Prezes PCK oddział w Zambrowie

    Szymon Buczyński- sponsor nagród

    Elżbieta Szlendak-Dąbrowska sponsor i działaczka PCK

    Radosław Choiński Wójt Gminy Sokoły

    Waldemar Kikolski Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołach.

    Dziękujemy PCK oddział w Zambrowie za wybór naszej szkoły do organizacji tego turnieju, szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i opiekunów, którzy wzięli udział w tym turnieju! Do zobaczenia !

     

    Tomasz Gosk- nauczyciel w-f.

  • Wyjazd do Rybna

    21.02.2025 roku uczniowie klas V-VIII mieli okazję skorzystać ze wspaniałej zimowej aury i udali się pod opieką Pana Andrzeja Niwińskiego oraz Pani Judyty Grabowskiej do Stacji Narciarskiej w Rybnie. Warunki pogodowe były wręcz idealne i mogliśmy swobodnie cieszyć się urokami jednego ze sportów zimowych, czyli jazdy na nartach. Większość uczniów była na stoku już nie po raz pierwszy, ale trafiło się również kilku nowicjuszy. Jednak po krótkim instruktażu także początkujący narciarze mogli skorzystać z wyciągu i ćwiczyć zjazdy. Humory dopisywały wszystkim, zabawa była przednia i nie zepsuły jej nawet drobne upadki. Podziwiamy wytrwałość naszej młodzieży,  prawie wszyscy szaleli na nartach przez pełne trzy godziny. Ruch na świeżym powietrzu pobudza apetyt, w związku z czym w drodze powrotnej zawitaliśmy do zambrowskiego McDonalda. Pokrzepieni i pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do Sokół.

    Cieszymy się, że udało nam się wybrać na tak fantastyczny wyjazd, pomimo że zima w tym roku trwała zaledwie kilka dni. Serdecznie dziękujemy za organizację Panu Andrzejowi Niwińskiemu i czekamy niecierpliwie na kolejne wycieczki.

  • Finał powiatu wysokomazowieckiego Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt.

            20 lutego 2025 roku w hali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jabłoni Kościelnej odbył się finał powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, które uczą się w klasach czwartych, piątych i szóstych. W zawodach wzięło udział cztery drużyny: SP Sokoły, ZSP Jabłoń Kościelna, ZSP Nowe Piekuty oraz SP Kobylin Borzymy. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a nasz bilans to dwie wygrane i jedna porażka. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w zawodach! Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego za osiągnięty wynik w zawodach! Życzymy powodzenia w następnej rundzie zawodów.  

  • „LOGOPEDYCZNE ZWIERZAKI”

    Regulamin Logopedycznego Konkursu Plastycznego
    „LOGOPEDYCZNE ZWIERZAKI”
    organizowanego w ramach Europejskiego Dnia Logopedy


    Czas trwania konkursu: 25.02.2025 r. - 13.03.2025 r.
    Zgłaszanie prac do dnia: 14.03.2025 r. – u wychowawców poszczególnych grup lub logopedy.
    Ogłoszenie wyników konkursu: 19.03.2025 r.

     

    1. Postanowienia ogólne:
    Temat konkursu: „Logopedyczne zwierzaki”.
    Logopedyczny Konkurs Plastyczny prowadzony będzie w Szkole Podstawowej w Sokołach.

    Organizator:  Izabela Roszkowska - logopeda

    2. Cele konkursu:
    - zaangażowanie w budowanie i utrwalanie prawidłowej artykulacji,
    - rozwijanie słownictwa, a także indywidualnych zdolności twórczych,
    - motywowanie do wspólnej zabawy dziecka z rodzicem,
    - umożliwienie dzieciom z trudnościami w mówieniu prezentacji swoich umiejętności,          talentów i aktywności plastycznych.

    3. Uczestnicy konkursu:
    - wszystkie chętne dzieci poszczególnych grup przedszkolnych oraz 0 i klasy 1-3.

    Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

    • dzieci z grup przedszkolnych, 0
    • uczniowie klas 1-3

    4. Warunki konkursu:
    - zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy ilustrującej zwierzątko zawierające w nazwie trudną głoskę ( ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r - głoska do wyboru),

    - format pracy: dowolny, technika pracy: dowolna, praca może być płaska lub przestrzenna,
    - każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka oraz grupę do której uczęszcza,
    - wyniki konkursu oraz zdjęcia prac zostaną opublikowane na stronie szkoły.
    5. Prace oceniane będą pod względem:
    - zgodności z tematem,
    - pomysłowości wykorzystanych materiałów i surowców wtórnych, oryginalności,
    - walorów estetycznych i artystycznych,
    - zgodności z warunkami regulaminu,
    - wkładu i zaangażowania dziecka w wykonaną pracę.

    6. Nagrody:
    Dla laureatów konkursu przewidziano dyplomy i nagrody niespodzianki.
    Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sokołach
    ul.Kościelna 5
    18-218 Sokoły
  • 86 27 41 075
    kom.: 690 356 813