Jeżeli rodzice uczniów nie będą chcieli, żeby ich dziecko chodziło na te zajęcia, będą musieli zgłosić to dyrektorowi szkoły. I złożyć pisemną rezygnację do 25 września danego roku szkolnego.
Wzór pisemnej rezygnacji:
Rezygnacja_z_edukacji_zdrowotnej.pdf
Rezygnacja_z_edukacji_zdrowotnej.docx
Edukacja zdrowotna – podstawa programowa 2025
Głównym celem podstawy programowej w zakresie edukacji zdrowotnej jest kształtowanie kompetencji uczniów w zakresie całożyciowej dbałości o zdrowie oraz budowanie potencjału zdrowotnego własnego i otoczenia w zgodzie z aktualnymi wyzwaniami epidemicznymi oraz sytuacją geopolityczną. Edukacja zdrowotna to wieloetapowy, wielopłaszczyznowy i interdyscyplinarny proces prowadzący do budowania alfabetyzmu zdrowotnego (ang. health literacy). Pozwoli to uczniom budować wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, aby trafnie rozpoznawać potrzeby zdrowotne własne i otoczenia.
Wymagania ogólne podstawy programowej obejmują rozumienie powiązań między różnymi aspektami zdrowia i czynnikami na nie wpływającymi, zainteresowanie zdrowiem własnym i otoczenia oraz zaangażowanie w zdrowy styl życia. Podstawa programowa obejmuje dziesięć działów, które odzwierciedlają sfery funkcjonowania człowieka:
1) Wartości i postawy
2) Zdrowie fizyczne
3) Aktywność fizyczna
4) Odżywianie
5) Zdrowie psychiczne
6) Zdrowie społeczne
7) Dojrzewanie
8) Zdrowie seksualne
9) Zdrowie środowiskowe
10) Internet i profilaktyka uzależnień