Menu Główne

  • Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

    Edukacyjna Sieć Antysmogowa zaprasza wszystkich uczniów klas 7–8 szkół podstawowych zainteresowanych tematyką ekologiczną do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu!

    Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbędzie się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl!

    Co roku Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa jest zgłaszana do kuratoriów oświaty i wpisywana do wykazów konkursów wiedzy. Dzięki temu laureaci olimpiady oprócz nagród rzeczowych mogą otrzymać 3 punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

    Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie swego udziału do dnia 1.03.2025r. w celu rejestracji na platformie konkursowej. Zgłoszenia przyjmuje nauczyciel biologii Grażyna Perkowska.

    Więcej  szczegółów na stronie: olimpiadaesa.nask.pl.

  • 14.01.2025

    Moduł Remonty i Przetargi został zmodyfikowany

  • IX Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczny Internet – Działajmy Razem!”,

    W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy do wzięcia udziału
    IX Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczny Internet – Działajmy Razem!”,

     

    Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży, a także rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną. Uczniowie przygotowują plakat na temat zawarty w tytule konkursu. Plakat musi być wykonany w dowolnym programie graficznym z rozszerzeniem jpg. Prace należy dostarczyć nauczycielom informatyki do dnia 10 lutego 2025

    Regulamin konkursu wraz z załącznikiem znajduje się poniżej.
    IX Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczny Internet – Działajmy Razem!” – Szkoła Podstawowa nr 29 w Częstochowie – Start

  • Olimpiada PCK

    Z radością informujemy, że nasz uczeń klasy 7b Jakub Kruszewski zwyciężył w rejonowych eliminacjach olimpiady PCK. Zdobycie pierwszego miejsca nie było proste, wymagało dogrywki, ale się opłacało, gdyż nasz zwycięzca otrzymał nagrody rzeczowe. Za kilka miesięcy Jakub zmierzy się z innymi uczestnikami w etapie okręgowym. Trzymamy kciuki za naszego ucznia i jesteśmy z niego dumni!

     

    Emilia Mielech, Grażyna Perkowska

  • 10.01.2025

    Moduł Remonty i Przetargi został zmodyfikowany

  • Jasełka w naszej szkole

    Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Tradycyjnie w naszej szkole w ostatni dzień nauki przed Świętami zostały zaprezentowane jasełka w wykonaniu uczniów klasy 3a. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed całą społecznością szkolną. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzenia Bożego Dzieciątka, Maryi i Józefa, pasterzy oraz mędrców ze Wschodu przeplataną kolędami i pastorałkami. Uczniowie doskonale wcielili się w jasełkowe role oraz zaprezentowali umiejętności recytatorskie, aktorskie oraz wokalne.
    Najlepsze życzenia świąteczne złożył Dyrektor szkoły Pan Waldemar Kikolski, Proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokołach ks. Zdzisław Dylnicki oraz Wójt Gminy Sokoły Pan Radosław Choiński.

    Mariola Jamiołkowska

  • Jasełka w Bazylice Mniejszej w Sokołach

    6 stycznia podczas obchodów Święta Objawienia Pańskiego, popularnie zwanym Świętem Trzech Króli, w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach zaprezentowane zostały jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy 3a Szkoły Podstawowej w Sokołach. W pięknych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc oraz pastuszków i mędrców ze Wschodu podążających za światłem gwiazdy, by oddać hołd Nowonarodzonej Bożej Dziecinie.

    Trzecioklasiści swym pięknym występem zachwycili zgromadzonych w kościele parafian. Ks. Proboszcz Zdzisław Dylnicki z radością podziękował uczniom za uświetnienie uroczystości Trzech Króli oraz za wspaniałe wykonanie bożonarodzeniowych jasełek.

    Mariola Jamiołkowska

  • Zakup i dostawę urządzeń do wyposażenia kuchni w SP w Sokołach (02.01.2025r.)

    Sokoły, dn. 02.01.2025r.

    OGŁOSZENIE

                 Szkoła Podstawowa w Sokołach zaprasza do składania ofert na:„Zakup i dostawę urządzeń do wyposażenia kuchni w Szkole Podstawowej w Sokołach” - zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia.Dostawca w ramach ceny ofertowej dostarczy wymienione urządzenia łącznie z wniesieniem we wskazane miejsce.Zamawiający wymaga min. 2-letniej gwarancji na dostarczony sprzęt. Instrukcje obsługi urządzeń winny być w języku polskim. Sprzęt winien posiadać stosowne certyfikaty zezwalające na użytkowanie przy przygotowaniu posiłków w szkole.

                Oferty wraz z kosztorysem ofertowym należy składać w Szkole Podstawowej w Sokołach ul. Kościelna 5 w terminie do dnia 10.01.2025r. do godziny 10:00.

    Kryterium wyboru oferty:

    1. Cena – 100%

    Termin realizacji zamówienia do 28.01.2025r.

    Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (86) 2741-075, 690-356-813 lub osobiście w szkole w godzinach pracy placówki od 8.30 do 14.30.

    Szczegóły oferty w załączniku.

  • Życzenia i Jasełka Bożonarodzeniowe 2024

    • Niech te Boże Narodzenie w dobro obfituje
      Niech się każdy w gronie bliskich jak najlepiej czuje
      I niech magią jak śniegiem wspólne chwile oprószy
      Tak by się w dziecięcą radość zanurzyć po uszy.
      
    • Z okazji świąt Bożego Narodzenia
      wielu głębokich i radosnych przeżyć,
      wewnętrznego spokoju,
      zadumy nad płomieniem świecy,
      zwolnienia oddechu,
      nabrania dystansu do tego,
      co wokół, chwil roziskrzonych kolędą,
      śmiechem i wspomnieniami.
    • Życzą Dyrekcja, Nauczyciele,
      Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokołach
  • Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

    18.12.2024 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza pod hasłem: Pieśń ujdzie cało, zorganizowany przez Panie polonistki Elżbietę Wiercińską i Judytę Grabowską. Jego uczestnicy z klas 4 – 6 wygłaszali z pamięci wybrane utwory naszego patrona przed Dyrekcją, jury, organizatorami wydarzenia oraz publicznością z kl. 5b i 5a. W składzie komisji znaleźli się: Pan Wicedyrektor Jerzy Halicki, Pani Dorota Brzozowska oraz Pani Barbara Grabowska.

    Pierwsze miejsce zajęła Zofia Moczydłowska z kl. 6a, drugie miejsce – Magdalena Żukowicz z kl. 5b, trzecie miejsce zajęli: Michał Jamiołkowski oraz Bronisław Nowak z klasy 5a. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami oraz ocenami celującymi z języka polskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Pana Dyrektora Waldemara Kikolskiego, wręczone w obecności społeczności szkolnej po zakończeniu Jasełek.

    „Ucząc się „Reduty Ordona”, doceniłam to, że żyję w wolnym i pięknym kraju. Dzięki temu konkursowi czuję się odważniejsza, gdy staję przed publicznością. Uważam, że przyda mi się to w przyszłości.” – Zosia Moczydłowska, kl. 6a.

    Konkurs był powrotem do wcześniejszej tradycji organizowania go w naszej szkole i mamy nadzieję, iż na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń naszej placówki. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  • Wycieczka klas drugich

    17 grudnia klasy 2a, 2b oraz 2c wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu była wizyta w Białostockim Teatrze Lalek a dokładniej w Piwnicy Lalek, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać lalki, maski, kostiumy oraz dekoracje, które dawniej cieszyły oczy najmłodszych widzów podczas przedstawień teatralnych. Niektóre z eksponatów pochodzą z lat 60. XX wieku a wszystkie zostały stworzone przez wybitnych scenografów. Przebywanie w tak niezwykłym miejscu dostarczyło uczniom wiele emocji poczynając od radości, zaskoczenia po strach.

    Kolejną atrakcją było kino i film animowany, oczywiście w klimacie bożonarodzeniowym. Po seansie uczniowie mogli pod okiem instruktorów spożytkować energię podczas zabaw w parku trampolin. Na koniec oczywiście wizyta w McDonald's.

     

  • Mała książka - wielki człowiek

    Kampania została przygotowana przez Instytut Książki i dofinansowana ze środkówMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z myślą o dzieciach rozpoczynającychedukację w szkole podstawowej i stawiających pierwsze kroki w nauce czytania.

    Za sprawą przygotowanej książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”panie z biblioteki zaprosiły pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania,a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

    Do książki dołączony jest przewodnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”

    Uczniowie klas Ia,b,c otrzymali darmowe zestawy 19 grudnia 2024r., a więc mieli dodatkowy prezent na gwiazdkę

  • Podsumowanie konkursu "Najpiękniejszy stroik świąteczny"

    Dnia 19 grudnia 2024 r. odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie "Najpiękniejszy stroik świąteczny", który cieszył się skromnym zainteresowaniem. W rywalizacji wzięło udział kilka osób, wykazały się one dużą kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowanie swoich dzieł. Mimo niewielkiej liczby uczestników, jakość stroików była imponująca, a każdy z nich odzwierciedlał indywidualny styl i wyjątkową atmosferę świąt.

    Po burzliwych obradach jury, które miało niełatwe zadanie oceny prac, przyznano nagrody dla najlepszych stroików. Przyznano nagrody dla następujących osób:

    1. Dagmara Kaźmierczak 5B
    2. Kamila Płońska 7A
    3. Łukasz Średnicki 5B
    4. Gabriela Ignaczewska 8A
    5. Natalia Porowska 7A

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz kreatywność. Mamy nadzieję, że w przyszłych edycjach konkursu weźmie udział więcej osób, a ich stroiki będą jeszcze bardziej różnorodne i inspirujące. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych konkursów!

  • BEZCENNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

    Uczniowie klasy 5a postawili sobie za cel  stworzenie szopki bożonarodzeniowej w ramach zajęć technicznych, które trwały dwie lekcje. Wykorzystali do tego narzędzia zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", co pozwoliło im na rozwijanie umiejętności manualnych oraz kreatywności.

    Podczas pracy nad szopką, uczniowie podzielili się obowiązkami, co sprzyjało współpracy i integracji w klasie. Każdy z nich miał szansę wnieść coś od siebie, co sprawiło, że efekt końcowy był naprawdę wyjątkowy. Dzięki wspólnym wysiłkom, szopka została ukończona na czas, aby mogła ozdobić stół podczas wigilii klasowej.

    Praca nad szopką nie tylko pozwoliła uczniom na rozwijanie umiejętności technicznych, ale również na lepsze zrozumienie tradycji bożonarodzeniowych oraz znaczenia współpracy w zespole. Efekty ich pracy wzbudziły podziw wśród rodziców i nauczycieli, a sama szopka stała się pięknym symbolem świątecznego ducha w klasie.

    Małgorzata Bałakier

  • Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1

    Do końca 2024r. w naszej bibliotece realizowane są dwa projekty czytelnicze.

    Otrzymane dofinansowanie:

    Punkt Przedszkolny 1 500 zł
    wkład własny 375 zł

    Oddział Przedszkolny 3 000 zł
    wkład własny 750 zł

    Cel: Zainteresowanie dzieci literaturą i zachęcenie do wypożyczania książek do domu.

    Na początku rodzice otrzymali podczas spotkania foldery O roli czytania w życiu dziecka. Cieszy nas, że część z nich zapisała swoje pociechy do biblioteki szkolnej i regularnie korzysta z zakupionych nowości, jak również wcześniej zgromadzonego księgozbioru. Zerówkowicze wypożyczają książki pod opieką nauczycieli.

     Następnie wykonano plakaty z zaproszeniem na spotkania w czytelni dla poszczególnych grup, a później nastąpiła realizacja projektu.

    Dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły w SPOTKANIACH Z KICIĄ KOCIĄ. Na początku były trochę przestraszone, bo pierwszy raz widziały bibliotekę szkolną, ale później ośmieliły się, chętnie słuchały kolejnych opowieści autorstwa Anity Głowińskiej i odpowiadały na zadawane pytania. Przekonały się, że z Kicią Kocią nigdy nie jest nudno! Zajęcia skupione były wokół książek: Kicia Kocia w przedszkolu; Kicia Kocia na placu zabaw oraz Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw?; Kicia Kocia nie chce się bawić! oraz Kicia Kocia gra w piłkę; Kicia Kocia. To moje! oraz Kicia Kocia się złości; Kicia Kocia sprząta oraz Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami? Kicia Kocia mówi „Dzień dobry!”. Warto dodać, że seria została wpisana na Złotą Listę książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, czyli doceniona przez znawców literatury dziecięcej. Na zakończenie projektu przeczytano Kicia Kocia w bibliotece, obejrzano wszystkie dostępne u nas pozycje z serii oraz rozdano dzieciom na pamiątkę książki o bibliotece. Wszyscy milusińscy zostali zapisani do koła czytelniczego trzylatków i od stycznia będą uczestniczyć raz w miesiącu w SPOTKANIACH Z ELMEREM.

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniach ph. MISIOWE OPOWIEŚCI.

    MOTYLKI  rozpoczęły zajęcia od książki Kicia Kocia w bibliotece, później spotykały się z Misiem Tulisiem: Miś Tuliś idzie do przedszkola; Miś Tuliś poznaje przyrodę; Miś Tuliś bawi sięw chowanego; Kto przytuli Misia Tulisia;  Nie martw się Misiu Tulisiu. Na zakończenie dzieci otrzymały na własność pozycję Kicia Kocia w bibliotece, aby przypominały im o możliwości wypożyczania książek do domu. Wszystkie pociechy zapisano do koła   i będą uczestniczyć razw miesiącu w SPOTKANIACH Z ELMEREM.

    RYBKI i ŻABKI rozpoczęły zajęcia od opowieści o Misiu Uszatku, a potem słuchały historii: Nie ma deszczu, nie ma grzybów, Misie nie lubią się dzielić, Iskierka odwagi oraz Pan Miś chrapie i Pan Miś nie może zasnąć, a także O misiu, który szukał przyjaciela. Wszystkie dzieci od stycznia zapisano do koła czytelniczego i będą uczestniczyć raz w miesiącu w spotkaniach ph.  RADOŚĆ CZYTANIA Z BAJKOŁAPKIEM.

    JEŻYKI i STOKROTKI oraz ZERÓWKI również zaczęły spotkania od poznania Misia Uszatka. Później czytano o Paddingtonie, Kubusiu Puchatku, Niedźwiedziu od Maszy, a także O misiu, który szukał przyjaciela i O misiu, który chciał być szczęśliwy. Wszystkie dzieci zapisano do kół czytelniczych. Od stycznia pięciolatki będą uczestniczyć raz w miesiącu w SPOTKANIACH Z BASIĄ, a sześciolatki raz w tygodniu przyjdą do biblioteki jako CZYTAJĄCE ZERÓWKI.

    Na zakończenie dzieci od Rybek do zerówek własnoręcznie wykonały różne papierowe niedźwiadki z kółek z uwzględnieniem stopnia trudności w poszczególnych grupach. Poza tym otrzymały dyplomy PRZYJACIEL KSIĄŻKOWEGO MISIA.

    Najbardziej cieszy fakt, że po tych spotkaniach część przedszkolaków została czytelnikami szkolnej biblioteki i regularnie wypożycza książki do domu, aby tam czytali im najbliżsiJ

    Dorota Brzozowska
    Katarzyna Zdrodowska

  • Mikołajki w Wiosce św. Mikołaja

    Uczniowie klas pierwszych tegoroczne Mikołajki spędzili inaczej, niż zwykle. 6 grudnia 2024 r. wyjątkowo, zamiast oczekiwać św. Mikołaja w klasach, razem ze swoimi wychowawczyniami Aleksandrą Piętką, Anną Botulińską i Justyną Piszczatowską oraz paniami Katarzyną Idźkowską i Aleksandrą Pęzą wybrali się do niego w odwiedziny.

    Będąc w Wiosce św. Mikołaja w Pomigaczach, dzieci mogły napisać listy ze swoimi życzeniami, aby następnie nadać je w specjalnym punkcie pocztowym, upiekły pierniczki, zwiedziły całą wioskę łącznie z magazynem prezentów i domem Mikołaja, zobaczyły zwierzęta w żywej szopce, pobawiły się z elfami oraz finalnie spotkały się z bohaterem tego szczególnego dnia. Okazało się, że dzieci przez cały rok były bardzo grzeczne, ponieważ każdy otrzymał prezent. Wszyscy wspominają ten dzień z uśmiechem i już wyczekują kolejnych tak udanych wyjazdów.

  • NAJLEPSZY CZYTELNIK LISTOPADA z PUCHATKIEM

    CAŁOROCZNY PROJEKT CZYTELNICZY

    Czytanie to moja pasja…

    REALIZOWANY PRZEZ BIBLIOTEKĘ SP w SOKOŁACH

    oraz SKLEP „Puchatek” z WYSOKIEGO MAZOWIECKIEGO

    w roku szkolny 2024/25

    Najlepsi czytelnicy w poszczególnych klasach I/III - LISTOPAD:

    kl. Ia - Adrian Jamiołkowski - 9 książek

    kl. Ib -  Franciszek Czajkowski - 9

    kl. Ic - Paulina Dmuchowska - 14

    kl. IIa - Maria Zdrodowska - 11

    kl. IIb - Tymon Godlewski - 12

    kl. IIc - Magdalena Śniecińska - 14

    kl. IIIa - Maksymilian Godlewski/Marcin Żukowicz - 16

    kl. IIIb - Michał Święcki - 9

  • ZIMOWISKO 2025

    Zainteresowani proszeni są o kontakt ze szkołą. Oferta_Zima_2025_Harenda.pdf

  • Wycieczka klas 5a i 6a

    W dniu 10.12.2024 r. klasy 5a i 6a wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Epicentrum. Uczniowie mogli zwiedzać tam stoiska z takich dziedzin jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Największym zainteresowaniem cieszyły się symulatory F1. Znaleźliśmy się w świecie nauki przez doświadczanie, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

    Następnie udaliśmu się do Muzeum Wojska. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wzięliśmy udział w zajęciach tematycznych. Młodsi uczestnicy poszli na "Poligon", gdzie mieli za zadanie rozwiązywać różne zagadki poprzez poszukiwanie eksponatów na wystawach, rozwiązywanie krzyżówek, wybranie i namalowanie swojego żołnierza itd. Po wykonaniu każdego zadania dostawali pieczątkę oznaczającą awans. Strsza grupa natomiast udała się na zajęcia na temat wojny. Dyskutowali o tym skąd się biorą konflikty zbrojne, co je powoduje i jakie są ich konsekwencje. Musieli też wykonać kolaż, a później udali się na wystawę w celu zrobienia zdjęć obrazujących przeciwieństwo swoich prac. Młodzież musiała zaprezentować kolaże i wyjaśnić na czym polega w nich kontrast pomiędzy pokojem a wojną. Uczestniczyli też w prezentacji replik broni używanej w czasach współczesnych.

    Na zakończenie zawitaliśmy oczywiście do McDonalda, gdzie każdy mógł pokrzepić się po dniu pełnym wrażeń. Była to bardzo udana wycieczka i jak sami uczniowie zauważyli - pouczająca, a nauka była połączona ze świetną zabawą. Dziękujemy za organizację i opiekę Paniom: Annie Kruszewskiej, Judycie Grabowskiej oraz Karolinie Brzózko i czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjazdy.

    Klasy 5a i 6a

  • Mikołajki

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sokołach
    ul.Kościelna 5
    18-218 Sokoły
  • 86 27 41 075
    kom.: 690 356 813