22 lutego 2024 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Jabłoni Kościelnej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8 SP) w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięło udział cztery drużyny z naszego powiatu: Jabłoń Kościelna, Sokoły, Nowe Piekuty i Kobylin Borzymy. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, nasza drużyna dzięki dwóm wygranym meczom z Nowymi Piekutami i Kobylinem Borzymy oraz jednym przegranym z Jabłonią Kościelną, została sklasyfikowana na II miejscu, co dało jej awans do 1/8 finału wojewódzkiego.
Gratulacje!
Skład drużyny: Maciej Pietrzak 8, Maciej Roszkowski 8, Michał Brzozowski 8, Mateusz Dmochowski 8, Michał Pawlak 8, Łukasz Grochowski 7a, Krystian Sadowski 7a, Maciej Gosk 7a, Łukasz Perkowski 7b, Jakub Bańkowski 7b, Marek Kuc 7b, Grzegorz Kurzyna 7b.
Tomasz Gosk
Nauczyciel wychowania fizycznego.
W ramach Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzony jest 6 marca, Dyrekcja Szkoły w Sokołach oraz Logopeda ogłasza IV Szkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny. Zachęcam wszystkich Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców dzieci PP oraz uczniów klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Sokołach do wzięcia udziału w konkursie.
Regulamin Logopedycznego Konkursu Plastycznego
Konkurs organizowany jest w ramach
Europejskiego Dnia Logopedy
Tytuł konkursu:
,,MÓJ KRASNOLUDEK”
1.Cel konkursu:
- upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową,
- pobudzanie wyobraźni, aktywności twórczej dzieci w dziedzinie sztuki plastycznej.
2. Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa w Sokołach
3. Adresaci:
Dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Sokołach.
4. Forma i zasady konkursu:
Uczeń ma za zadanie zapoznać się z wierszem „Czy to bajka…” wstępem do bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, a następnie zaprojektować i przedstawić graficznie krasnoludka widzianego wyobraźnią dziecka. Następnie samodzielnie przygotować pracę plastyczną, kolaż, ilustrację przedstawiającą „Mojego krasnoludka”, na której wykorzysta różne materiały, kolory, faktury itp.
5. Termin i miejsce składania prac:
Prace należy dostarczyć do Logopedy Izabeli Roszkowskiej w terminie do 15.03.2022r.
6. Przewidujemy nagrody i dyplomy dla laureatów (trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia).
7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 marca - uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie, zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.
8. Lista zwycięzców zostanie również ogłoszona na stronie Szkoły Podstawowej w Sokołach.
9. Przekazane na konkurs prace przechodzą na własność organizatora.
16 lutego 2024 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Sokołach została zamontowana nowa tablica ESK102 BP, która będzie służyła do wyświetlania wyników i czasu gry poszczególnych dyscyplin sportowych takich jak: piłka ręczna, piłka halowa czy też piłka koszykowa. Zakup tego urządzenia został w całości zasponsorowany przez Bank Spółdzielczy w Sokołach, na czele z Panią Prezes Danutą Perkowską. Tablica będzie wykorzystywana podczas prowadzenia lekcji wychowania fizycznego a także podczas zawodów sportowych, które będą odbywały się w naszej hali sportowej.
Dyrekcja, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokołach, składają serdeczne podziękowanie za sfinansowanie zakupu tablicy wyników ESK102BP. Cieszymy się, iż po raz kolejny mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie!
Tomasz Gosk
Nauczyciel wychowania fizycznego.
– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. – Alan Alexander Milne, „Kubuś Puchatek”
14 lutego jak co roku w naszej szkole została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski poczta walentynkowa, uczniowie i uczennice mogli wrzucić kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki, która koniec końców okazała się za mała 😊 Po segregacji ogromnej ilości walentynek, udaliśmy się do klas, aby wręczyć je osobom do których zostały zaadresowane. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie kolejnym wydarzeniem organizowanym przez SU. Szczególne podziękowanie składamy Pani Mirosławie Kruszewskiej, za przygotowanie skrzynki oraz dekoracji walentynkowej w szkolnej auli.
Przewodnicząca SU
Katarzyna Czajkowska
Opiekun SU
Tomasz Gosk
W piątek 09.02.2024 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie. Wśród licznego grona nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Czajkowska z klasy 7b i Julia Dmuchowska z klasy 3b. Obie reprezentowały Szkołę Podstawową w Sokołach w licznych konkursach, uroczystościach szkolnych, gminnych i parafialnych. Gratulujemy talentu i zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.
12 lutego, w Ogólnopolskim Dniu Opiekuna, Inicjatywa „Nasz Rzecznik” wraz z działającymi w niej organizacjami społecznymi dedykuje opiekunkom i opiekunom rodzinnym kampanię społeczną pod hasłem „Póki my żyjemy”. Więcej informacji na stronie:
ZARZĄDZENIE NR 1/2024 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Sokołach w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025 do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klasy I.
Dokumenty w formacie pdf:
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.
Nasza szkoła, jak co roku, również przyłącza się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.
Na lekcjach informatyki uczniowie klas 4-8 przygotowują prezentacje i filmy dotyczące bezpieczeństwa w sieci. W klasach 1-3 Panie Psycholog i Pedagog przeprowadzają pogadanki i warsztaty o zagrożeniach Internetu.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się zarówno z zagrożeniami, jak i zasadami bezpieczeństwa w korzystaniu z internetu. Rozwiązywały ciekawy quiz, a także sporządziły prace plastyczne, z których powstała wystawa. Ponadto w ramach zajęć specjalistycznych panie także podejmowały temat bezpieczeństwa w internecie. Uczniowie otrzymali ulotki edukacyjne.
Nasza akcja trwa od 05. 02.2024 do 10.02.2024r., ale o bezpiecznym Internecie pamiętamy cały rok.
Dnia 08.02.2024 r. zebranie z rodzicami (wywiadówka)
godz. 15.00 – spotkanie z dyrekcją szkoły w Auli Papieskiej
godz. 15.30 – spotkanie z wychowawcami klas
W naszej szkole odbywają się audycje muzyczne prezentowane przez muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej. Tematyka ostatniej audycji „O chochliku, który chciał zepsuć święta” związana była ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klas I-III oraz dzieci w wieku przedszkolnym poznały Chochlika Złośnika, który twierdził, że święta nie są magiczne, radosne i szczęśliwe. Nie spodziewał się, że Aniołek i dwa świąteczne Elfy z pomocą publiczności zmienią jego poglądy i odmienią jego tegoroczne świętowanie. W stworzeniu ciepłego, świątecznego klimatu pomogły nastrojowe pastorałki oraz wspólnie wykonane kolędy.